piątek, 18 lipca 2014

Wyniki konkursu :)

Moi mili!

Bardzo dziękuję za wszystkie Wasze odpowiedzi, zarówno tutaj na blogu, jak i na fb. Wszystkie były naprawdę wspaniałe :) Po wielu przemyśleniach, nagrody trafiają do:


Patrycji Zadora, która napisała:


Jak śpiewa zespół happysad: "Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty. To też nie diabeł rogaty. Ani miłość kiedy jedno płacze a drugie po nim skacze. Miłość to żaden film w żadnym kinie ani róże ani całusy małe, duże. Ale miłość - kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze." Myślę,że jest to ciekawa i inspirująca próba definicji. Miłość nie jest samą słodyczą, samymi wzlotami czy niekończącą się wiosną (choć oczywiście każdy chciałby, aby tak właśnie było). Życie niesie ze sobą wiele prób, doświadczeń,przeszkód, które często mogą nas złamać. Nie dzieje się tak jednak, gdy mamy obok siebie kogoś do kochania i gdy ten ktoś kocha nas. Każdy problem wydaje się o połowę mniejszy, gdy wiemy,że ten nasz ktoś nas wspiera, jest dla nas oparciem, doda otuchy, obroni przed złem świata, kiedy trzeba-zmobilizuje do działania, kiedy indziej-przyniesie nam w kubku kakao i po prostu przytuli nie pytając o nic. Miłość jest zrozumieniem bez konieczności wypowiadania słów, troszczeniem się o siebie, umiejętnością pójścia na kompromis, zastanawianiem się co nasza druga połówka w danej chwili robi i czy też spodobałaby jej się ta nowa piosenka usłyszana przypadkiem w radiu. Miłość to niepoddawanie się w razie kryzysu, ale walka o siebie nawzajem, chęć zrezygnowania z własnych interesów dla dobra drugiej osoby, to zasypianie i budzenie się z myślą o tym,aby nasze szczęście też spokojnie spędziło noc i miało wspaniały dzień. Miłość to także fizyczność, trzymanie się za ręce i pierwsze motyle w brzuchu, romantyczne pocałunki, poczucie bezpieczeństwa w ramionach ukochanej osoby, zapach jej skóry. Miłość to lek na wszystko-lek bez recepty, choć czasem trzeba postać w kolejce, by nadeszła na nas pora. 


Tomka Bolach, który napisał:


 Słowo miłość oznacza dla mnie...
... uczucie zakłopotania obojga przy poznaniu, lekką niepewność przy pierwszych słowach,
... stres dziewczyny, godziny dobierania ciuchów przed pierwszym spotkaniem,
... motylki w brzuchu towarzyszące pierwszemu pocałunkowi,
... piękny czas wzajemnego poznawania się przez pierwsze miesiące,
... rozkwit miłości przez pierwsze lata,
... przypieczętowanie jej przysięgą małżeńską, obrączką i najpiękniejszą uroczystością w swoim życiu,
... długie lata spędzone razem w szczęściu i nieszczęściu, w zdrowiu i chorobie, wspólnie rozwiązywane problemy, troski, zmartwienia,
... narodziny potomstwa, czas, w którym powstają wymierne owoce dwojga ludzi, wspólne wychowywanie dzieci na wspaniałych ludzi,
... dorosłość dzieci, starość dwójki nadal kochających się ludzi, dla których nigdy nie liczył się już nikt inny, całe życie oddani byli wyłącznie sobie, dzieciom i rodzinie.
Tym właśnie jest dla mnie prawdziwa miłość.


Grzegorza Sękala, który napisał:


 Miłosc dla mnie ...

Dla mnie miłosc to nauka , codziennie doświadczamy nowych uczuć czasem to fascynacja ,czasem rozczaraowanie , smutek i wiele innych które powielają się. Czasem droga do znalezienie tak owej miłosci jest bardzo kręta , z wieloma przeszkodami , a czasem jest fikcją . Moją nauką jest moją kochana żona , która każdego dnia sprawia że na mojej twarzy pojawia sie usmiech jest dla mnie oparciem w cięzkich chwilach , w tak trudnych czasach jakich dzis zyjemy , nadaje sens mojemu życiu . Miłosc to zaufanie podzielanie pasji , otwarcie sie na nowe doznania jakie niesie życie z bliską osoba ,to wspólna walka z ludzkimi słabościami , to kompas który wskaże kierunek , pomocna dłoń . Ludzie oddają życie za swoje poglądy , idee , Ja wiem że swoje życie oddałbym dla swej żony , można mnieć pieniądze , rzeczy materialne , władze ale prawdziwej miłosci nie da sie kupic.


PS: Pana Tomka oraz Pana Grzegorza bardzo proszę o podanie swoich adresów e-mail, abym mogła się z nimi skontaktować w sprawie wysyłki :)

Pozdrówki, Ania! :)

3 komentarze:

 1. t.bolach@gmail.com, dziękuję bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo miła dedykacja, dziękuję bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej stronie :)

   Usuń